HOME MOJE MIASTO GALERIE CO NOWEGO? LINKI FIRMA KSIĘGA GOŚCI IMPRESSUM MAIL

 

Blisko i daleko ...

    

W drodze z Chorzowa do Piekar 2002

Tarnowskie Góry. Wybór zdjęć z roku 2002. Ostatnio odwiedziam Tarnowskie Góry w celach turystyczno-kulinarnaych :-) Jest tutaj kilka dobrych restauracji: Wiśniowy Sad, Kurza Chata, Meksykańska, ... 
   

Kopalnia zabytkowa w Tarnowskich Górach. Polecam miłośnikom historii górnictwa, kolei i techniki. W museum i w kopalni zabytkowej można zobaczyć jakimi metodami w XIV i XV wieku wydobywano kruszce. W skansenie zobaczymy pomniki techniki z XIX i początków XX wieku. 

Pszczyna. Miłe miasteczko i bardzo bogato wyposażony zamek. Ciekawostka dla fotografujących: trzeba wykupić pozwolenie na wykonywanie zdjęć, które kosztowało 30,- zł. Używanie statywu i lampy błyskowej jest zabronione więc pozostaje jasny obiektyw, wysoka czułość filmu i spokojna ręka :-)
    

Wrocław. Miasto pełne niespodzianek i atrackji, tętni życiem i zaprasza na spacery i odkrywanie jego piękna. Szczególnie polecam Panoramę Racławicką i Ogród Botaniczny

Ogród botaniczny we Wrocławiu
  

Pieniny - spływ Dunajcem

Na szlaku architektury drewnianej - kościółek w Grywałdzie.
    

Zamek w Niedzicy

Salmopol
   

Szczawnica. Bardzo ładne miejsce i okolice warte odwiedzin. Tutaj znajdziemy odpoczynek, zabytki i naturę. Spływ Dunajcem, Zamek Niedzica, ruiny Zamku w Czorsztynie można szybko osiągnąć autobusem lub nawet piechotką.

Pałac w Kobylnikach i kościół w Piotrowie
  

Lotnisko Katowice-Pyrzowice
    

Copyright © 2008 Jacek Boron