Gdzie można miło spędzić czas? Polecam restauracje, hotele i inne fajne lokale.


Herbaciarnia Anula Zajazd Myśliwski
Angelus Dom Pielgrzyma
Schron Hotel Imperium
Restauracja Fiśla Dwór
Piekarnik

Herbaciarnia Anula, ul. Sienkiewicza 1, 41-940 Piekary śląskie - Szarlej
Pani Anna Dygoń, Tel.: 0-512-122-433
   

Herbata jest wielką pasją Pani Anny. Wystarczy krótka rozmowa, żeby się zorientować, że nawet podgrzanie wody do herbaty nie jest prostą sprawą i że temat jest bardzo obrzerny i ciekawy. Nie będę tutaj teraz wnikał w tajemnice herbaciane, zapytajcie Panią Annę. Herbaciarnia została otwarta 31.10.2005, bo nowy biznes trzeba koniecznie otwierać przed początkiem listopada. Od pomysłu, który się Pani Annie przyśnił, do realizacji mineło 8 miesięcy. Po wejściu do herbaciarni przeżywamy pierwszy szok: powietrze pachnące mieszanką różnych herbacianych zapachów. Drugi szok: palenie zabronione. Sam jako palacz stwierdziłem, że w tej wspaniałej atmosferze papierosy by tylko przeszkadzały i psuły nastrój. W miłym towarzystwie sam zapomniałem o paleniu ;-) W herbaciarni można sie delektować swieżo przygotowaną herbatką do której na życzenie podawane są domowe ciasta szarlotka, sernik z makiem, piernik i inne. Możne też zakupić herbate na wynos i inne akcesoria związane z przygotowaniem i piciem herbaty. 
Folder z asortymentem
Galeria zdjęć

NOWE

Galeria zdjęć - nowości i zmiany

Restauracja włoska angelus, ul. Bytomska naprzeciw Bazyliki
  
Miła atmosfera i smaczna pizza. Obok sali są też dwa pokoiki z kameralną atmosferą na spotkania w gronie przyjaciół.
Galeria zdjęć

Schron, ul. Bytomska 121, 41-940 Piekary Śląskie
Marek, tel. 0-607-743- 488
  
Schron: bardzo miłe miejsce, które polecam odwiedzić. Dobra muzyka, bardzo miła atmosfera, dobre piwko. Można zagrać w dart. Ale zobaczcie sami na zdjęciach i przekonajcie się. Pozdrowienia dla Marka.
Stronki www
Galeria zdjęć

Restauracja Fiśla, ul. Bytomska 73, 41-940 Piekary Śląskie
Barbara Skowronek, tel. (032) 288 52 57
   
Dobra śląska kuchnia w przystępnych cenach i miejsce spotkań. Restauracja ma swoją specyficzną atmosferę, często słychać tu śląski (czyli po naszymu ;-) i można się poczuć jak w domu. Niestety Fiśla ma być do 30.04.2006 zamknięta, więcej na ten temat w artykule z Przeglądu Piekarskiego.
Artykul z Przeglądu Piekarskiego Nr. 10
Galeria zdjęć

Piekarnik, ul. Wyszyńskiego 49, 41-940 Piekary śląskie - Szarlej
Basia Ilnicka i Marcin Michalik
  

Bardzo mi się tu podobało. Sprawiła to miła i szybka obsługa, dobre wyposażenie baru, muzyka reggae (między innymi UB 40). Jeżeli wybierzecie sobie miejsce w nazwijmy to piwniczce, to uważać na głowę, można sobie nabić guza ;-) . Zdjęcia z koncertu Stringmen są autorstwa Kornela

Polecam: Tequila silver - sól - lemonka lub Tequila gold - cynamon - pomarańcza i kiszony ogórek do tego ;-)

Galeria zdjęć

NOWE

Galeria zdjęć z sesji Tequila :-)

Zajazd Myśliwski "Pod Lasem", ul. Gajowa 4, 41-943 Piekary śląskie
Tel.: +48 (32) 381 5310, Mail: zajazd@podlasem.com.pl
  
Mili i weseli panowie kelnerzy, dobre jedzonko, ciepło kominka w zimie, letni ogród z grillem to zalety które sprawiają, że czuję się tu dobrze i chętnie odwiedzam ten lokal z przyjaciółmi. Polecam żurek podawany w chlebku i deser "Na wszelki wypadek" - lody waniliowe i gorącymi wiśniami.
Stronki www
Galeria zdjęć

"Dom Pielgrzyma", ul. ks. J. Popiełuszki 6, 41-940 Piekary Śląskie
tel./fax +48 32/ 281-03-20
   

W centrum maryjnego sanktuarium w Piekarach Śląskich, pomiędzy bazyliką NMP a kalwaryjskim wzgórzem, stoi dom pielgrzyma - odrestaurowana zabytkowa kamienica. Dom z obejściem stanowi właściwie integralną część "Piekarskiego wzgórza" - miejsca słynnych stanowych pielgrzymek na Górnym Śląsku. Stwarza to możliwość bezpośredniego obcowania z bogactwem przyrody i architektury tego monumentalnego wzgórza. Wnętrze nieprzesadnie skromne, estetyczne i funkcjonalne, dostosowane do charakteru miejsca i funkcji obiektu. Wszystko to razem, doskonale wprowadza w niepowtarzalną atmosferę sanktuarium i pozwala chłonąć swoisty klimat "Piekarskiego Wieczernika". Ośrodek przystosowany jest do obsługi zarówno indywidualnych pielgrzymów, jak i grup zorganizowanych, oferujemy noclegi i całodobowe wyżywienie po przystępnych cenach, jednocześnie dla około 50 osób. 
Stronki www
Galeria zdjęć

Hotel Imperium, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 65 a, 41-940 Piekary Slaskie
Tel. +48 (32) 287 9150, mobil: +48 502 397 394
   
Hotel, restauracja i pub. 
Stronki www
Galeria zdjęć

Dwór - Restauracja Hubertus i Hotel Komfort Inn
ul. Inwalidów Wojennych 72, 41-940 Piekary śląskie, Tel.: +48 (32) 767 85 55
   
Kuchnia polska, śląska i myśliwska. Noclegi w stylowo urządzonych pokojach z łazienkami.
Stronki www
Galeria zdjęć           

Copyright © 2006 Jacek Boron

  

  

(C) Bandit Jack 2002